Po co powstał blog przepisnatydzien.pl + KONKURS

Jak powstał blog przepisnadzien.pl?

Historia bloga zaczęła się da tygodnie temu, kiedy opublikowałam na Facebooku pierwszy jadłospis ze śniadaniami. Zawierał pomysły na śniadania, które sama przygotowuję. Udostępniłam go na grupie poświęconej siłowni i dietom. Odzew przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Pierwszy post zebrał 160 reakcji i 92 komentarze.

W kolejnym tygodniu opublikowałam następny post, tym razem z jadłospisem obiadowym. Reakcja była taka sama. Byłam w szoku. Nie wiedziałam, że tak wiele dziewczyn szuka prostych i smacznych przepisów na dobrze skomponowane posiłki.

Problem był jeden: Facebook z nieznanych powodów nie pozwalał członkiniom grupy pobierać plików w formacie PDF. W efekcie musiałam poświęcić sporo czasu na wysyłanie jadłospisów na priv.

Dodatkowo kilka dziewczyn pytało pod postem obiadowym, gdzie mogą znaleźć jadłospis ze śniadaniami.

Postanowiłam rozwiązać oba problemy jednocześnie i stworzyć blog. Dzięki niemu łatwiej będzie pobrać pliki, a wszystkie jadłospisy będą w jednym miejscu i zawsze będziecie mogły do nich wrócić.

Co znajdziecie na blogu?

Planuję dwa rodzaje publikacji: jadłospisy i artykuły. W jadłospisach znajdziecie pomysły na szybkie i zdrowe posiłki z wyliczonym makro (jak już niektóre z Was wiedzą :)), a w artykułach – odpowiedzi na Wasze pytania i ogólne porady związane z dietą. Jadłospisy będzie można pobrać w dwóch formatach PDF i JPG, żeby każdemu było wygodnie.

Jadłospisy będą pojawiać się w piątki, a artykuły w poniedziałki. Dla przypomnienia zamieszczam ściągę w terminami z prawej strony.

Już teraz mogę Wam zdradzić, o czym będzie wpis, który ukaże się w najbliższy poniedziałek. Opiszę w nim, w jaki sposób wyliczam zapotrzebowanie kaloryczne i rozkład makroskładników do moich jadłospisów. Podpowiem też, jak same możecie to zrobić – szybko, łatwo i przyjemnie. Dzięki temu będziecie mogły lepiej korzystać z jadłospisów i nauczycie się dostosowywać je pod siebie nawet wtedy, gdy nie będą miały odpowiedniej dla Was kaloryki.

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie przegapisz publikacji artykułu, od razu zapisz się na newsletter. Kiedy wpis pojawi się na blogu, wyślę Ci wiadomość na e-mail.

KONKURS! Wymyśl nazwę grupy wsparcia i odbierz indywidualny jadłospis

I ostatnia rzecz. Myślę, że w trzymaniu diety pomogłaby nam grupa wsparcia na Facebooku. Wymiana doświadczeń i bieżące odpowiedzi na pytania na pewno będą dużą pomocą. Jest tylko jedno pytanie: jaka ma być jej nazwa? Postanowiłam niczego nie narzucać i o propozycje zapytać Was.

Zasady konkursu są proste. Zamieszczajcie w komentarzach Wasze pomysły na nazwę grupy. Autorka najlepszej nazwy otrzyma na maila wybrany jadłospis z bloga dostosowany do jej masy ciała, zapotrzebowania i celu (redukcja, utrzymanie, masa). Umowa stoi? 🙂

Rozstrzygnięcie konkursu planuję na kolejny piątek, tj. 26 października. Informacja pojawi się w poście z nowym jadłospisem ze śniadaniami.

Jestem strasznie ciekawa Waszych pomysłów!

Obserwuj przepisnatydzien.pl

na instagramie

OBSERWUJ!